Obec Vyšné Ružbachy
obecVyšné Ružbachy

Spor ohľadom prestupových čiastok s MFK Stará Ľubovňa vyriešený

S MFK Stará Ľubovňa sme uzavreli dohodu (obojstranne podpísanú zmluvu) na základe ktorej nás nemôžu spätne žiadať o odstupné za ich bývalých hráčov, napriek tomu, že podľa legislatívy SFZ mali na to právo.

Pred sezónou 2016/17 sme oslovili Ružbašských hráčov hrajúcich v MFK Stará Ľubovňa (Nicolas Leščinský a Dominik Mačok) , či majú záujem hrať za Vyšné Ružbachy. Hráči potvrdili záujem, tak sme sa snažili kontaktovať zástupcov klubu MFK Stara Ľubovňa, s ktorými sa nám nepodarilo napriek niekoľkym pokusom spojiť ani telefonický ani sms tak sme zaslali do systému ISSF oficiálnu žiadosť o hosťovanie týchto hráčov ku ktorej sa mala vyjadriť aj Stará Ľubovňa. K žiadostiam o hosťovanie sa nevyjadrila, tak žiadosť bola stornovaná... Žiadosť o hosťovanie sme zaslali znova (kontaktovali sme telefonický a sms zástupcov MFK - bez odozvy) a opäť sa zástupcovia MFK nevyjadrili a žiadosť bola stornovaná systémom...

Na základe týchto neúspešných pokusoch o hosťovanie a blížiacej sa jesennej časti sme sa rozhodli hráčov žiadať v systéme ISSF o prestup. K prestupu sa nemusí vyjadriť materský klub ak ide o hráča ktorý nemá s klubom profesionálnu zmluvu. Pri žiadosti o prestup sme uviedli do sumy za prestup 0Eur.

V jesennej časti nám zaslala MFK Stará Ľubovňa za hráčov faktúru v celkovej hodnote 400Eur na základe tabuľkových prestupovych čiastok. Boli sme prekvapení, kedže v systéme ISSF sme uviedli sumu za prestup 0 Eur. Po dlhšej investigácii so SFZ sme zistili, že podľa aktualného RaPP (registračný a prestupový poriadok - Článok 37) je každý klub povinný pri prestupoch vyplatiť materskému klubu čiastku podľa tabuliek, napriek tomu že v systéme ISSF je uvedených 0Eur. Zástupcovia Vyšných Ružbach neboli  o týchto tabuľkových prestupových čiastkach priamo informovaní v minulosti... Neznalosť zákona neospravedlňuje , takže MFK Stará Ľubovňa mala oficiálne nárok na celkovú prestupovú čiastku 200Eur z ahráča (viď tabuľku v obrázkoch hore - hráči do 16-19 rokov - ostatné/ostatné).

So zástupcami MFK Stará Ľubovňa sme sa opätovne skontaktovali pred jarnou časťou sezóny (29.3.2017) a uzavreli sme dohodu (obojstranne podpísali zmluvu), že za daných hráčov MFK nebude žiadať odstupné. Avšak v prípade prestupu hráčov do inych klubov, žiada MFK Stará Ľubovňa čiastku 200Eur za každého hráča.

Takže spor bol definitívne vyriešený aj z právneho hľadiska.

Dátum vloženia: 31. 3. 2017 6:44
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 11. 2017 23:14
Autor: Maroš Fabis

Po Ut St Št Pia So Ne

Preklad (translations)

Náhodný výber z galérie

Rôzne odkazy

naturpack

Aquavelo

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:221
TÝŽDEŇ:692
CELKOM:1025874

Sviatok a výročie

Meniny má Tadeáš, Olívia, Olívius, Prosper, Febrónia, Oliva

Pranostika na akt. mesiac

Daždivý jún celé leto pokazí.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:4:31

Slnko zapadá:20:49

Virtuálny cintorín

virtuálny cintorín

kamenarstvo

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

google play