Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Nádvorie grófa Zámoyského

Typ: ostatné
Nádvorie grófa Zámoyského 2Výstavba pódia pred obecným úradom

Budova Obecného úradu vo Vyšných Ružbachoch je niekdajší barokový kaštieľ,  ktorý slúžil ako letné sídlo majiteľa kúpeľov, grófa Zámoyského , tu sa zdržiavala celá jeho rodina od skorej jari, do neskorej jesene. K pôvodnej budove kaštieľa bola pribudovaná hotelová časť a dnes už len málokto tuší, že táto budova dýcha dávnou históriou.  Nádvorie pred kaštieľom dnes slúži ako parkovisko a je miestom kde sa pravidelne uskutočňujú rôzne spoločenské a kultúrne podujatia. Je využívané ako priestor na usporadúvanie tradičných Ružbašských vianočných trhov, miesto, kde sa stretáva celá obec pri stavaní mája, na oslavách Nového roka, či ako kultúrno-informačný „bod“, keďže tu okrem obecného úradu sídli Kino Mier a obecná knižnica. Aj keď je toto nádvorie takto plne využívané, bohužiaľ, chýbalo nám tu malé pódium, vďaka ktorému by naše obecné spoločenské akcie boli ešte lepšie usporiadané a aby celý priestor pred obecným úradom slúžil ešte viac ľuďom .

Na vytvorenie pódia sme získali financie vďaka výzve predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Sme veľmi radi, že sme  aj vďaka týmto finančným prostriedkom mohli vylepšiť podmienky na uskutočňovanie kultúrnych podujatí a veríme, že aj napriek aktuálnej situácii, ktorá spoločenským akciám nepraje, budeme môcť toto pódium ešte neraz využiť a spoločne si vychutnať ďalšie kultúrne vystúpenia.

Správa o vyhodnotení realizácie projektu


Príloha

Vytvorené: 6. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 9. 11. 2020 10:12
Autor: Správce Webu