Menu
Obec Vyšné Ružbachy
obecVyšné Ružbachy

Nádvorie grófa Zámoyského

Nádvorie grófa Zámoyského 2

Výstavba pódia pred obecným úradom

Budova Obecného úradu vo Vyšných Ružbachoch je niekdajší barokový kaštieľ,  ktorý slúžil ako letné sídlo majiteľa kúpeľov, grófa Zámoyského , tu sa zdržiavala celá jeho rodina od skorej jari, do neskorej jesene. K pôvodnej budove kaštieľa bola pribudovaná hotelová časť a dnes už len málokto tuší, že táto budova dýcha dávnou históriou.  Nádvorie pred kaštieľom dnes slúži ako parkovisko a je miestom kde sa pravidelne uskutočňujú rôzne spoločenské a kultúrne podujatia. Je využívané ako priestor na usporadúvanie tradičných Ružbašských vianočných trhov, miesto, kde sa stretáva celá obec pri stavaní mája, na oslavách Nového roka, či ako kultúrno-informačný „bod“, keďže tu okrem obecného úradu sídli Kino Mier a obecná knižnica. Aj keď je toto nádvorie takto plne využívané, bohužiaľ, chýbalo nám tu malé pódium, vďaka ktorému by naše obecné spoločenské akcie boli ešte lepšie usporiadané a aby celý priestor pred obecným úradom slúžil ešte viac ľuďom .

Na vytvorenie pódia sme získali financie vďaka výzve predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Sme veľmi radi, že sme  aj vďaka týmto finančným prostriedkom mohli vylepšiť podmienky na uskutočňovanie kultúrnych podujatí a veríme, že aj napriek aktuálnej situácii, ktorá spoločenským akciám nepraje, budeme môcť toto pódium ešte neraz využiť a spoločne si vychutnať ďalšie kultúrne vystúpenia.

Správa o vyhodnotení realizácie projektu

Prílohy

Správa o vyhodnotení.docx

Správa o vyhodnotení.docx
Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 113,26 kB
Dátum vloženia: 6. 11. 2020 13:34
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 11. 2020 10:12
Autor: Správce Webu

Obec

logo

logo

logo

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Preklad (translations)

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Rôzne odkazy

naturpack

Aquavelo

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:601
TÝŽDEŇ:1564
CELKOM:1020547

Sviatok a výročie

Meniny má Zlatko, Svätoslav, Svetislav, Svetoslav, Zlatan, Zlatomír, Zlatoň, Zlatoš, Svätoslava, Svetislava, Svetoslava, Zlatana, Zlatomíra

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Netreba v júni o dážď prosiť, príde, keď /až/ začneme kosiť.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:4:29

Slnko zapadá:20:45

Virtuálny cintorín

virtuálny cintorín

kamenarstvo

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Mobilná aplikácia

banner

google play

app store

Ochrana osobných údajov

GDPR

OBEC VYŠNÉ RUŽBACHY