TURISTIKA: Zatreté neaktuálne a nefunkčné turistické značenie

Žltá šípka

V obci a v okolí sa nachádzalo neaktuálne cyklistické a turistické značenie. Neaktuálne značky boli zatreté, aby návštevníkov nemýlili... Viac info tu:

Zrušené značenie:

"Žlté šípky"

Neodborné značenie, ktoré nerealizovalo KST, ale nejaká neznáma organizácia...Značenie slúžilo v minulosti jednorazovo na nejaký maratón, ktorý prechádzal aj Vyšnými Ružbachmi (zatreté v úseku Pánske Luky - VR - Poľana)

"Kruhové značenie - zelené, modré, červené kruhové značenie"

KST v minulosti v spolupráci s kúpeľmi Vyšní Ružbachy vytvorili okružné kyslíkové trasy, ktoré boli v teréne značené kruhovou značkou. Začiatok kyslíkových trás bol pri Balneoterapii. Modrá a Zelená trasa mali 3km a viedli obcou resp. kúpeľmi. Červená trasa mala 9km a viedla paralelne so súčasne značenými turistickými trasami.

Keďže značenie v teréne nebolo obnovené minimálne od roku 2012 , tak KST schválilo zrušenie týchto kyslíkových trás. Značenie bolo v terene zatreté.

"Modrá cyklotrasa - modré C"

V roku2005 vznikla "modrá cyklotrasa" zo Starej Ľubovne, cez Forbasy, Nižných Ružbách až do Vyšných Ružbách. Trasa už nefunguje ako cyklotrasa niekoľko rokov, avšak v teréne je stále možné nájsť cykloznačenie. Z Vyšných Ružbách viedla cyklotrasa do Nižných Ružbách po hlavnej ceste - značky "modré C" v tomto úseku boli zatreté.

Dátum vloženia: 2. 7. 2021 8:12
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 7. 2021 8:43

Turista

Meniny má Soňa, Ilarion

Rosa v marci, mráz na Ducha /je na siedmu nedeľu alebo päťdesiaty deň po Veľkej noci/, o Vavrinci /10.8/ chvíľa mrcha.

Veľkonočné dažde znamenajú suchý rok.