Uskutočnil sa tradičný futbalový obecný turnaj "slobodní - ženatí"

Slobodní - ŽenatíV nedeľu 2.8.2020 zorganizovali FK SLOVAN Vyšné Ružbachy, obec a DHZ tradičný futbalový turnaj. Viac informácii ako turnaj prebiehal a foto dokumentácia z podujatia tu:

Milí futbaloví priaznivci,

Už od skorého rána začali prípravy na turnaj slobodní-ženatí. Viacero dobrovoľníkov sa podujalo na umiestnení stolov a lavičiek pre divákov. Tety kuchárky nám pripravili chutný guľáš, o ktorý bol veľký záujem. Správca areálu s nemeckými dobrovoľníkmi pripravili ihrisko na zápas a ďalší dobrovoľníci vešali sieťky na bránky.

Zápas žiakov začal s miernym oneskorením keďže sme čakali ešte na opozdilcov. Zápas bol vyrovnaný a nikto ani nepredpokladal, že skončí viacgólovým rozdielom.

Kopanie jedenástok sa rozdelilo do troch skupín, kde najmladšiu skupinu suverénne ovládol Zima. V staršej skupine nedal šancu súperom a  vyhral Janický. V skupine mužov to ale nebolo také jednoznačné, ale aj napriek tomu Dávid Sonoga dokázal, že cibrí svoju techniku a nekompromisne vymietol pavučiny ľavého horného rohu a stal sa víťazom.

Príchod hasičov a hasičskej techniky už patril detským očiam. Majáky a siréna prilákala aj dospelých aby sa čo to priučili ako to vlastne funguje v hasičskom oddiele Vyšné Ružbachy.

Samostatný zápas slobodní-ženatí začal na čas za slnečného počasia o 16:00. Dlho to bolo vyrovnané a do polčasu nikto nemal na vrch. Ženatých skúsenosti verzus slobodných obratnosť a rýchlosť, zabezpečilo krásny futbalový zážitok. Po prvom polčase svietil stav 1:1. No v druhom polčase mali už navrch slobodní a vyhrali 3:2. Aj napriek dlhšiemu druhému polčasu kde sa nadstavovali minúty, mužstvo ženatých už nedokázalo vyrovnať a rozhodca odpískal koniec.

Prišiel čas na vyhodnocovanie a oceňovanie čestných členov.

Priebežne sa počas podujatia podával prítomným guľáš. Akcia pokračovala do večerných hodín....

Ďakujeme všetkým ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na organizácii pekného športového popoludnia a taktiež všetkým zúčastneným.

Matúš Hanečák, predseda FK Slovan

Vytvorené: 6. 8. 2020