FK SLOVAN: Darujte nam 2% z dane AKTUALIZÁCIA (5.6.2020)

2%FK SLOVAN VYŠNÉ RUŽBACHY o.z. si Vás dovoľuje osloviť s požiadavkou o poukázanie 2 % z Vašich daní, ktoré budú použité na rozvoj futbalu v obci. VOPRED ĎAKUJEME(PREDĹŽENIE LEHOTY NA NEURČITO). Viac info tu:
AKTUALIZÁCIA 5.6.2020 - stav na základe COVID19
Otázka
Požiadal som zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2019 a v žiadosti som uviedol, že mám záujem  o vydanie potvrdenia o zaplatení dane na účely poukázania podielu zaplatenej dane. V akej lehote je zamestnávateľ povinný vystaviť potvrdenie o zaplatení dane na účely poukázania podielu zaplatenej dane z príjmov?
Odpoveď
Zamestnávateľ, ktorý platiteľom dane, je povinný vystaviť potvrdenie o zaplatení dane za rok 2019 najneskôr do 15. dňa druhého kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie. Ak vláda vyhlási skončenie pandémie v júli 2019, zamestnávateľ je povinný vystaviť potvrdenie o zaplatení dane za rok 2019 najneskôr do 15. septembra 2020 a vy ste povinný vyhlásenie spolu s týmto potvrdením podať správcovi dane najneskôr do 30. septembra 2020

Otázka
Zamestnávateľ mi vykonal ročné zúčtovanie dane za rok 2019, v akej lehote som povinný podať správcovi dane vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov ( § 50 ods. 1 a3 zákona o dani z príjmov), aby bol podiel zaplatenej dane poukázaný vybranému občianskemu združeniu?
Odpoveď
Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov ste povinný podať do konca druhého kalendárneho mesiaca po skončení obdobia pandémie. Ak vláda vyhlási skončenie pandémie v júli 2020, vyhlásenie spolu s potvrdením od zamestnávateľa ste povinný podať do 30. septembra 2020.

AKO NA TO?

A). ZAMESTNANEC:
1.) Začiatkom roka požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov za predošlý rok a o vystavenie POTVRDENIA o zaplatení dane. PRÍLOHA 1 (vyplnené by Vám to mal odovzdať zamestnanec)
2.) Vyplňte VYHLÁSENIE o poukázaní 2 % dane pre FK SLOVAN VYŠNÉ RUŽBACHY o.z. Vypíšte Vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. Najneskôr do 30. apríla príslušného roku pošlite alebo doručte tlačivá daňovému úradu v mieste Vášho bydliska. PRÍLOHA 2 (potrebné aby ste vyplnili vy)

Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2020 na daňový úrad

POZOR! Tieto formuláre je potrebné zaslať na Daňový úrad v mieste vášho bydliska a NIE vybranej organizácii, ktorej chcete 2% darovať.

Detailny postup z iných webov (aj pre SZČO):

V prípade otázok kontaktujte predsedu Matúša Hanečáka, prípadne ISSF manážera Tomáša Libáka

Prílohy

Vytvorené: 18. 2. 2020