Zhodnotenie jesennej časti FK SLOVAN v časopise Žrodelko

V časopise žrodelko je zhodnotenie jesennej časti FK Slovan

FUTBAL V OBCI – FK SLOVAN

Po sezóne 2016/17

V sezóne 2016-17 sa mužstvo mužov umiestnilo na solídnom 3. mieste 6.ligy OFZ SL. Po skončení súťaže ukončil kariéru náš dlhoročný hráč Jozef Zajac a tréner Ľubo Mačok sa rozhodol po roku ukončiť prácu trénera tak ako vopred avizoval. Jozefovi aj Ľubovi ďakujeme za prínos a veríme, že ešte pomôžu Ružbašskému futbalu v budúcnosti. OFZ Stará Ľubovňa premiérovo organizoval akciu jedenástka sezóny 2016/17 do ktorej sa z našich hráčov dostal Tomáš Sekelský – gratulujeme.

Pred novou sezónou 2017-18

Pred novou sezónou bol výkonným výborom zvolený tréner „A“ mužstva Vladislav Leščinský, ktorý určil za kapitána mužstva Juraja Hanečáka. Hosťovania ukončili a vrátili sa späť k nám: Juraj Zolnerčík (z FK Plavnica – 3 liga), Tomáš Sekelský a Dušan Sčensný (obaja z MFK Stará Ľubovňa – 5 liga). Návrat do mužstva po prestávke ohlásili Adrián Martinek, Peter Sčensný a Pavol Trembáč. Trvalo k nám prestúpili (do teraz boli u nás na hosťovaní) hráči z Ihľan Ondrej Čopjak a Marek Tomeček. Hosťovania sme predĺžili s hráčmi Dominik Palčo (MŠK Spišská Belá) a Rastislav Galajda (FK Podolínec). Na hosťovanie do 5.ligového Veľkého Lipníka odišli Jozef Heban a Dávid Lukčík, ktorí sa po mesačnom pôsobení rozhodli vrátiť späť do Vyšných Ružbách. Muži odohrali pred sezónou prípravný zápas doma proti Hermanovciach v ktorom sme vyhrali 2:0. Pred zápasom boli odovzdané hráčom a členom polokošele FK Slovan (z členského rozpočtu).

Do novej sezóny sme premiérovo prihlásili do súťaži OFZ SL žiakov U11 (narodení v roku 2007 a mladší) pod vedením trénera Petra Martineka.

O futbalové ihrisko sa počas letnej prestávky starali Matúš Sakáč a Martin Leščinský. V spolupráci s obcou boli pozvárane a premaľované karisiete za dolnou bránkou, obnovený baner obce na šatni . Taktiež boli zakúpené  tréningové pomôcky.

V auguste sa uskutočnil tradičný futbalový turnaj slobodní-ženatí. Turnaj začal zápasmi žiakov a priebežne sa kopali v jednotlivých kategóriách pokutové kopy. Žiaci, ktorí sa turnaja zúčastnili dostali tričko. Pred hlavným zápasom slobodní- ženatí ocenili prezident FK Jan Dudjak (starosta obce) a predseda FK Peter Šutor čestných členov (nad 60 rokov) plaketami a diplomom. Akcia pokračovala po zápase guľášom a diskotékou...

Jesenná časť 2017 - muži

V prvom zápase sezóny sme doma na ťažkom teréne zdolali Plaveč 5:2. V zápase zaznamenal hetrik Juraj Zolnerčík. V Šarišskom Jastrabí sme po 1.polčase prehrávali, ale nakoniec sa nám podarilo zvíťaziť 2:3. V domácom zápase sme doma zdolali Litmanovú vysoko 7:1, keď sa 4 gólmi blysol Dominik Zolnerčík. V ďalšom kole sme sa predstavili v Malom Lipníku, kde sa nám podarilo zvíťaziť 0:1. V 5.kole sme mali prestávku. V 6.kole sme doma v derby zdolali Podolínec 2:1 hoci sme si vypracovali šance na 2 zápasy... V Jakubanoch sme  vo vyrovnanom zápase zvíťazili 0:2. V ďalšom zápase sme sa doma stretli s neporazeným Ľubotínom a vyhrali sme 2:1. V 9.kole sme podali slabší výkon a prehrali v Novej Ľubovni 0:3. V predohrávkach jarnej časti sme vyhrali v Plavči 1:2, doma sme v nepriaznivom počasí zdolali Šarišské Jastrabie 4:0 a v poslednom zápase jesene sme v Litmanovej vyhrali 1:4.

Po jesennej časti sme po 10 víťazstvách a 1 prehre na 1.mieste  so ziskom 30 bodov. Na čele tabuľky strelcov je s 10 gólmi náš hráč Juraj Zolnerčík napriek tomu, že sa v 3 zápasoch predstavil ako brankár. V jesennej časti mali hráči vzorný prístup k zápasom a reprezentácii obce. Celkovo nastúpilo za FK Slovan 25 hráčov. Až 10 hráčov sa dostavilo na 9 a viac zápasov. Najbližší zápas v jarnej časti hráme doma 1.4.2017 proti Malému Lipníku.

Jesenná časť 2017 – U11

Žiaci sa predstavili v skupine B, v ktorej mali za súperov hráčov z Jakubian a Novej Ľubovne. Každé mužstvo usporiadalo na domácej pôde 1 turnaj, kde sa stretli každý  s každým.

Turnaj v Novej Ľubovni: Jakubany - Vyšné Ružbachy 4:2, Vyšné Ružbachy – Nová Ľubovňa 2:10

Turnaj v Jakubanoch: Jakubany - Vyšné Ružbachy 0:0, Vyšné Ružbachy – Nová Ľubovňa 2:4

Turnaj vo Vyšných Ružbachoch: Jakubany - Vyšné Ružbachy 5:1, Vyšné Ružbachy – Nova Ľubovňa 1:5

V jarnej časti sa predstavia v skupine s Plavčom a Plavnicou.

Väčšina našich žiakov je narodených v roku 2009 a nastupujú proti starším chlapcom, takže výsledky nie sú prekvapením. Dôležité je, že žiaci usilovne trénujú pod vedením Petra Martineka (pomáha Michal Zima) a postupne sa zlepšujú.

Počas sezóny sponzor (Markrup, KM, Havránek) zakúpil žiakom sadu dresov a teplákových súprav. Ďakujeme!

Jesenná časť 2017 – celkovo

Ako poďakovanie za úspešnú jesennú časť  zorganizovalo vedenie FK Slovan 19.novembra futbalový turnaj pre hráčov všetkých kategórii + guláš. Veríme že v jarnej časti budú mužstva pokračovať vo výborných výkonoch. Po ukončení zápasov základnej časti mužov sa bude hrať premiérovo nová súťaž - okresný pohár, kde sa predstaví prvých 8 tímov z tabuľky po základnej časti.

Ďakujeme hráčom / trénerom /funkcionárom a všetkým, ktorí akokoľvek pomohli/ pomáhajú futbalu v obci. Ďakujeme všetkým partnerom a hlavne obci Vyšné Ružbachy za spoluprácu počas celého roka.

Zimná prestávka

28.12.2017 (štvrtok) sa o 13:00 uskutoční vianočný futbalový turnaj pre verejnosť obce v telocvični Vyšné Ružbachy.

6.1.2018 (sobota) sa o 14:00 uskutoční členská schôdza FK Slovan v kine Vyšné Ružbachy na ktorú sú pozvaní hráči a priaznivci futbalu v obci

Všetko o futbale v obci nájdete na oficiálnej internetovej stránke obce.

www.obecvysneruzbachy.sk/organizácie/fk-slovan

Dátum vloženia: 29. 12. 2017 8:50
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 12. 2017 17:28

Plagát - Kráľovská svadba

Meniny má Jaroslava

Zemiaky sa sadievali v Zelený štvrtok /štvrtok pred Veľkou nocou/.