Uskutočnilo sa futbalové derby "Slobodní - Ženatí"

V nedeľu 6.8.2017 sa v popoludňajších hodinách uskutočnil na futbalovom ihrisku vo Vyšných Ružbachoch tradičný derby zápas „Slobodní – Ženatí“, ktorý zorganizoval futbalový klub FK Slovan Vyšné Ružbachy v spolupráci s obcou Vyšné Ružbachy.

V slnečnom počasí sa na výborne pripravenom ihrisku o ktoré sa posledné mesiace staral Matúš Sakáč odohrali o 14tej hodine zápasy žiackych kategórii, ktoré zastrešoval tréner U11 Peter Martinek. Zahrali si medzi sebou žiaci do 10 rokov a žiaci do 15 rokov.

Po ukončení týchto zápasov nasledovali pre žiakov strely z pokutových kopov.

Poradie na 1. až 3. mieste v kategórii do 12 rokov: Matej Dlugoš, Peter Grech, Sára Zajacová

Poradie na 1. až 3. mieste v kategórii do 16 rokov: Timotej Dlugoš, Adam Sčensný, Jano Ochman

Všetci účastníci žiackych kategórii dostali tričko FK Slovan a najlepší v pokutových kopoch boli ocenení aj medailou.

Pred začiatkom hlavného zápasu „Slobodní-Ženatí“ sa udeľovali čestné členstvá bývalým futbalistom nad 60 rokov, ktorí sa zaslúžili o rozvoj a propagáciu futbalu v obci za čo im patrí veľká vďaka. Ocenenia (diplomy a pamätné plakety) odovzdávali predseda FK Slovan Peter Šutor a prezident FK Slovan  (zároveň starosta obce) Ján Dudjak. Mená čestných členov boli vybraté pamätníkom a legendou ružbašského futbalu Deziderom Kilárom ktorí si počas oceňovania zobral slovo a povedal zaujímavosti z histórie z čias, keď sa zakladal futbal vo Vyšných Ružbachoch... Aktuálny zoznam čestných členov je tu (ak sa na niekoho neúmyselne zabudlo, tak sa ospravedlňujeme).

Úvodný výkop stretnutia  „Slobodní-Ženatí“ mal Dezider Kilár. Slobodní hráči pod vedením Milana Šľachtovského potvrdili svoje kvality a zdolali ženatých, ktorých podporoval aj „ich“ rozhodca Peter Šutor rozdielom triedy 7:1. Samozrejme že výsledok nebol dôležitý, ale je vidieť že ženatí sa majú čo učiť od slobodných😊

Počas prestávky sa uskutočnili pokutové kopy v kategórii do 35 rokov.

Umiestnenie na 1. až 3. mieste v kategórii do 35 rokov: Michal Zima ml, Juraj Hanečák, Patrik Libák

Z dôvodu silného dažďa sa plánovaná kategória pokutových kopov  nad 35 rokov nekonala.

Všetkým hráčom a fanúšikom sa podával guľáš z diviny, ktorú poskytlo poľovnícke združenie Jelenec . O samotne varenie výborného guľášu sa postaral Jozef Romaňák.  Do tanca hrál DJ Patrik Sonoga.

O fotky sa postaral pokladník FK Matúš Hanečák.

Všetkým, ktorí akokoľvek pomohli s organizáciou pekného športového popoludnia ďakujeme. Budúci rok podujatie určite zopakujeme, avšak mimo termínu Ružbašských trhov, aby si mohli fanúšikovia vychutnať nezávisle obe podujatia ...

Športu zdar😊

Dátum vloženia: 14. 8. 2017 12:29
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 10. 2017 23:14

Meniny má Vojtech, Amand, Dimitrij, Evarist, Amanda, Demetria

Teplé noci v aprílu, požehnanie ovociu i vínu.

Na svätého Vojtecha v každom dolku pol mecha.