FK SLOVAN: VÍŤAZ SUPERPOHÁRA - vyhrali sme nad Jakubanmi 6:1

V zápase o premiérový superpohár (víťaz základnej časti/ víťaz pohára), ktorý sa konal v sobotu 9.6.2018 na ihrisku vo Vyšných Ružbachoch sme vyhrali nad Jakubanmi 6:1 pred viac ako 200 divákmi a získali superpohár. (fotky: verejná akcia)

V sezóne 2017/18 OFZ SL sa premiérovo uskutočnila nová súťaž o pohár predsedu OFZ SL a zápas o superpohár v ktorom sa stretli víťaz základnej časti a víťaz pohára predsedu OFZ SL.

Ako víťaz základnej časti sme podali kandidatúru na usporiadanie zápasu o superpohár. Výkonný vybor OFZ SL potvrdil dejisko zápasu vo Vyšných Ružbachoch (žiadali sme, aby sa zápas uskutočnil kvôli fanúšikom a hráčom štandardne v nedeľu, ale žiadosť nebola schválená).

Do superfinále postúpilo aj mužstvo Jakubian , ktoré vyhralo finále pohára nad Novou Ľubovňou 1:0 (Jakubany nás v semifinále pohára vyradili po víťazstve 1:4 na našom ihrisku)

Zápas o superpohár začal v sobotu 9.6.2018 o 17tej na futbalovom ihrisku vo Vyšných Ružbachoch.

Zo začiatku bola hra vyrovnaná, viac z hry mali hostia z Jakubian, avšak do žiadnej vyloženej šance sa nedostali. V rozmedzí 28-32 minúty sme strelili 3 góly a išli sme do šatni s náskokom 3:0.

Začiatkom 2. polčasu sa podarilo hráčom Jakubian znížiť na 3:1. V 61.minute sme zvýšili na 4:1. Po góle bol vylúčený kapitán Jakubian a o víťazovi zápasu bolo rozhodnuté... Do konca zápasu sme pridali ešte 2 góly.

Po výbornom výkone celého mužstva pred početnou diváckou kulisou (viac ako 200 divákov) sme vrátili  Jakubanom prehru zo semifinále pohára a vyhrali sme presvedčivo 6:1.

O tom,  že je premiérový superpohár v správnych rukách niet pochyb😊

Po zápase odovzdávali funkcionári a členovia výkonného výboru OFZ poháre a ocenenia obom mužstvám.

Pri príležitosti životného jubilea ocenilo vedenie FK Slovan fanúšika, bývalého hráča, funkcionára a spoluzakladateľa futbalu vo  Vyšných Ružbachoch.

FK Slovan pripravil pre aktérov zápasu a fanúšikov guláš.

Za nadštandardnú organizáciu, prípravu a priebeh premiérového zápasu  o superpohár ďakujeme hráčom, trénerom, funkcionárom, obci, VV OFZ SL, fanúšikom... (menovať nebudeme, aby sme na niekoho neúmyselne nezabudli a z dôvodu platnosti zákona o osobných údajov)

Štatistiky zo zápasu nájdete na tomto linku.

Fotky: verejná akcia

Dátum vloženia: 14. 6. 2018 9:15
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 6. 2018 11:29

Meniny má Marcel, Hvezdoň

Aprílová a májová voda vypije víno.