Separovaný zber v roku 2019

Separovaný zber v roku 2019 1Informácie o separovanom zbere v obci Vyšné Ružbachy

Vážení občania,

vrámci skvalitňovania služieb  obec Vyšné Ružbachy v spolupráci s firmou EKOS Stará Ľubovňa pripravila pre Vás nový systém zberu separovaného odpadu.

Každá domácnosť našej obce obdrží harmonogram separovaného zberu na rok 2019 s popisom, aké odpady sa budú zbierať. Zber bude vykonávať firma EKOS podľa harmonogramu a to zberom vriec naplnených v žltých vreciach – obaly od plastov, v zelených vreciach – sklenené obaly , v modrých vreciach – papier a v červených vreciach – kovové odpady.

Vrecia s harmonogramom a informáciou o spôsobe zberu obdržíte na tunajšom  obecnom úrade.

Zber sa  bude vykonávať bezplatne a po odobratí vreca s triedeným odpadom firma EKOS dodá na výmenu nové prázdne vrecia.

Vývozy naplnených vriec sa budú vykonávať podľa harmonogramu,  od rodinných domov.

Žiadame Vás preto, aby ste sa dostavili na tunajší  obecný úrad a prevzali 4 ks prázdnych vriec na každú domácnosť aj s harmonogramom zberu a informačným materiálom. Bližšie informácie Vám poskytnú pracovníci obecného úradu.

Prostredníctvom miestneho rozhlasu budete informovaní o vývoze.

Harmonogram vývozu separovaného zberu v roku 2019:

tu ku stiahnutiu

Informácie o zbere: